Skip links

Göktürk Lazer Epilasyon

TAŞ TIP MERKEZİ

Göktürk Lazer Epilasyon İşlemi

Lazer Epilasyon Nedir? 

Lazer epilasyon, istenmeyen vücut tüylerini tamamen gidermek için yapılan işlemdir. Taş Tıp Merkezi’mizde, istenmeyen kılların giderilmesinde kalıcı çözümler isteyen kişiler için lazer epilasyon işlemi uygulamaktayız. Kişinin ten rengi ve tüy rengini dikkate alarak lazer epilasyon işlemi yapmaktayız. Eğer Göktürk ve Kemerburgaz çevresinde lazer epilasyon için yer arayışındaysanız Taş Tıp Merkezi’miz lazer epilasyon konusunda kaliteli hizmet vermektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon işlemi öncesinde, cilt uzmanımız kişinin cilt tipini ve kıl rengini değerlendirerek en uygun lazer tipini seçer. İşlem sırasında uygulama yapılacak bölgeye lazer atışları yapılır. Lazer ışığı, kıl köklerindeki melanin pigmenti tarafından emilir ve ısıya dönüşerek kıl köklerine etki eder. Taş Tıp Merkezi’mizde lazer epilasyon işlemini büyük bir titizlikle gerçekleştirmekteyiz ve bu süreçte güvenlik ve müşteri memnuniyeti en yüksek önceliklerimiz arasındadır. 

Lazer Epilasyon Hangi Vücut Bölgelerine Yapılabilir? 

Lazer epilasyon, vücudun birçok farklı bölgesine uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon uygulama bölgeleri ise aşağıdaki gibidir: 
 • Bacaklar
 • Kollar
 • Koltuk altı
 • Genital
 • Yüz
 • Sırt
 • Göğüs
 • Ense ve omuzlar
 • Göbek
 • Bel

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyonun farklı çeşitleri bulunmaktadır. Uygulama öncesinde cilt doktorumuz cilt ve tüy yapınıza göre hangi lazer epilasyon yönteminin size uygun olduğunu söyleyecektir. Aşağıda lazer epilasyon çeşitlerini bulabilirsiniz:

Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer epilasyon, istenmeyen kılları kalıcı olarak gidermeyi amaçlayan bir yöntemdir. Genellikle koyu ten rengine sahip kişiler üzerinde etkili bir seçenektir. Bu işlem sırasında acı veya rahatsızlık hissi oluşmamaktadır ve uzmanlar tarafından uygulandığında güvenli ve kesin sonuçlar sağlamaktadır. 

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulma amacıyla kullanılan son derece etkili bir lazer epilasyon yöntemidir. Bu yöntem, genellikle açık ten rengine sahip kişiler için etkili tercihlerden biridir.

Nd YAG Lazer Epilasyon

Nd YAG lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin azaltılması veya tamamen giderilmesi amacıyla kullanılan bir lazer epilasyon yöntemidir. Nd YAG lazer epilasyon, koyu renk cilde sahip kişiler için uygundur. 

Buz Lazer

Buz lazer, cilt yüzeyini soğutarak uygulama sırasında kişinin rahat etmesini sağlar. Böylelikle işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissi oluşmamaktadır. Buz lazer epilasyon, en ince tüylerde bile etkilidir. 

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmelidir?

Lazer epilasyon işlemi öncesi, kılların kökten alınmaması önemlidir, çünkü lazer epilasyonun etkili olabilmesi için kıl köklerinin bulunması gerekmektedir. Ayrıca, işlem öncesinde güneşlenme veya solaryum kullanımından kaçınılmalıdır, çünkü bronz cilt lazer ışığını daha fazla emer ve cilde zarar verebilir.

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon sonrası aşağıdaki faktörlere dikkat ettiğiniz zaman cildinizde tahriş oluşumunu engelleyebilirsiniz. Lazer epilasyon sonrası yapmanız gerekenler ise şu şekildedir: 
 • İşlem sonrası çok sıcak suyla duş almayın. 
 • Güneş kremi kullanın. 
 • Cildinizi nemlendirin. 
 • İyot veya alkol gib maddeler içereni tahriş edici ürünler kullanmaktan kaçının.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Lazer epilasyon ortalama olarak 6 seans uygulanmaktadır. Ancak lazer epilasyonun kaç seans gerektiği, kişinin cilt tipi, kıl rengi ve uygulama yapılacak bölge gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. 

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Fiyatlar, işlem yapılacak bölgeye, kullanılan lazer teknolojisine ve işlemin gerçekleştirileceği kliniğe bağlı olarak değişebilir. Lazer epilasyon fiyatları için bizimle iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.  Eğer Göktürk ve Kemerburgaz çevresinde lazer epilasyon için bir yer arayışındaysanız, Taş Tıp Merkezi ile iletişime geçerek bilgi alabilir ve lazer epilasyon sürecinize profesyonel kişilerle başlayabilirsiniz. 
4.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Comments
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Beril
Beril
5 ay önce

Gercekten calisanlar COK ilgili ve güleryüzlüler 🙏🏻🙏🏻💗 burayi secmemdeki amac temiz olmasıydı lazer epilasyon surecimde suan harika gidiyor nerdeyse sıfır acı kesinlikle oneriyorumm

Gül
Gül
5 ay önce

aldığım hizmetten çok ama çok memnunum merkezin temizliği ve dekoru ayrıca takdire değer lazer epilasyon işlemim tamamen acısızdı teşekkürlerr.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Doktor Adı - Soyadı

Öz Geçmişi

Uzmanlık Alanı

 • Uzmanlık Alanları
 • Uzmanlık Alanları
 • Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Eğitim Bilgisi vs