Skip links

Göktürk Ortodonti Tedavisi

TAŞ TIP MERKEZİ

Ortodonti Birimi

Ortodonti Nedir?

Ortodonti, dişleri ve çeneyi düzeltmek amacıyla uzmanlaşmış diş hekimliği dalıdır. Taş Tıp Merkezi’mizin ortodonti biriminde, ortodontistlerimiz düzensiz ve çarpışık olan dişlerin düzeltilmesine yönelik tedaviler uygulamaktadırlar. Bu sorunlar tel veya şeffaf plaklar kullanılarak tedavi edilmektedir. Böylece sağlıklı dişlere sahip olabilir ve güzel bir gülümseme elde edebilirsiniz. Taş Tıp Merkezi’mizin ortodonti biriminde sunduğumuz tedavi türleriyle dişlerinizi ve çenenizi düzeltme yolunda size yardımcı olmaktayız.

Ortodontik Tedavi Türleri

Ortodontik tedavileri, dişlerin ve çenenin düzeltilmesi amacıyla kullanılan çeşitli tedavi türlerini içerir. Tedavi türleri aşağıdaki gibidir:
  • Metal braketler
  • Seramik braketler
  • Lingual braketler
  • Fonksiyonel braketler
  • İnterkonsept tedaviler

Ortodontik Sorunlar

Ortodontik sorunlar, diş ve çene yapısının düzensiz, çarpışık veya uyumsuz bir şekilde yerleştiği estetik veya işlevsel sorunlara yol açan durumları ifade eder. Taş Tıp Merkezi’mizin ortodonti biriminde diş çarpışıklığının nedenleri ve çene bozukluğunun nedenleri tespit edilerek bu sorunlara yönelik profesyonel tedaviler gerçekleştirmekteyiz. Ortodontistlerimizin uyguladığı tedavilerle diş çarpışıklığı, çene bozuklukları ve düzensizlikler giderilmektedir.

Ortodontik Tedavi Süreci

Ortodontik tedavi sürecinin ilk aşamasında ortodontistlerimiz, hastayı muayene ederek sorunları teşhis eder. Bu doğrultuda tedavi planı oluşturarak süreci planlar. Diş teli veya plaklar takılır ve tedavi süreci düzenli olarak izlenir. Tedavi süreci boyunca ortodontislerimiz büyük bir titizlikle ilgi göstermektedirler.

Ortodontik Tedavi Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ortodontik tedavi sürecinde dikkat etmeniz gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Ağzınızı temiz tutmanız tedavi sürecini olumlu yönde etkilemektedir. Dişler ve braketler düzenli olarak temizlenmelidir. Ortodontik tedavi sürecinizde herhangi bir acil durumla karşılaştığınızda, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ortodontistlerimiz, sorunun türüne ve ciddiyetine bağlı olarak size nasıl yardım edeceği konusunda bilgilendirme yapmaktadır. Ayrıca, tedavi süreciniz boyunca düzenli olarak kontrollere gitmeniz, acil durumların önlenmesine yardımcı olmaktadır. Ortodonti tedavi sürecinde acil bir durumla karşılaştığınızda Göktürk ve Kemerburgaz çevresinde tıp merkezi arayışındaysanız, Taş Tıp Merkezi’mizi tercih edebilirsiniz.

Çocuk Ortodonti

Çocuk ortodontisi, çocukların dişlerinin ve çenelerinin düzeltilmesi amacıyla uygulanan diş hekimliği alanıdır. Çocuk ortodontide, dişlerin ve çenenin gelişim sürecinde erken aşamalarda sorunların tespit edilmesini ve düzeltilmesini amaçlıyoruz. Tedavi süreci ise çocukların büyüme ve gelişme sürecine göre özelleştirilmektedir.

Ortodonti ve Diğer Diş Hizmetleri

Taş Tıp Merkezi’mizin ortodonti bölümünde, ortodontik tedaviler genellikle braketler, teller veya şeffaf alignerlar gibi özel cihazlar kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemlerle dişler düzeltilir ve estetik veya işlevsel sorunlar giderilir. Ayrıca, periodontoloji alanında uzmanlaşmış periodontologlarımız, diş eti hastalıklarını teşhis eder ve tedavi uygularlar. Ağız içi lezyonları ve hastalıkları tedavi eden oral cerrahi uzmanlarımız da hizmetler sunmaktadır. Eğer Göktürk ve Kemerburgaz çevresinde ortodonti alanında yardım almak istiyorsanız Taş Tıp Merkezi’miz ile iletişime geçerek profesyonel bir tedavi sürecine başlayabilirsiniz. 

Göktürk Ortodonti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ortodonti hastaları, sert kuruyemişler, çıtır yiyecekler, sakız, sert kabuklu yiyecekler, elma, havuç, şekerli içecekler ve yiyecekleri yememelidir.

Sakız çiğnemek diş teline zarar verir. Ortodonti sürecinde sakız çiğnememelisiniz. 

Diş teli taktırdığınız da ilk gün yumuşak yiyecekler yemelisiniz. Çorba, yoğurt gibi yiyecekler tüketebilirsiniz.

Ortodontik tedavi ağrılı değildir. Ancak braketlerin ve tellerin ayarlandığı zaman hafif bir ağrı hissedebilirsiniz. Doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciyi kullanarak ağrınızdan kurtulabilirsiniz.

Ortodontik tedavi sonrası bakımda diş fırçası ve diş ipi kullanarak bakım yapabilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak ortodontist kontrollerine gitmeniz, tedavi sonuçlarını korur.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Comment
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Helin
Helin
5 ay önce

Mükemmel bi ekip, senelerdir ortodonti tedavim için klinik araştırması içindeydim. Sonunda aradığımı buldum diyebilirim. Sayenizde inci gibi dişlere sahip oldum teşekkürler.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Doktor Adı - Soyadı

Öz Geçmişi

Uzmanlık Alanı

  • Uzmanlık Alanları
  • Uzmanlık Alanları
  • Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Eğitim Bilgisi vs