Skip links

Göktürk Pedodonti Tedavisi

TAŞ TIP MERKEZİ

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti, çocuk diş hekimliği olarak adlandırılmaktadır. Pedodontistlerimiz, çocuklara dişlerini düzgün fırçalamayı öğretir, çürükleri tedavi eder ve dişlerini düzeltir. Ayrıca pedodontistlerimiz, çocukların diş tedavisine gitmesini daha rahat ve keyifli bir hale getirmek için özel olarak yaklaşmaktadırlar. Bu sayede çocuklarınız tedavi sürecini korkusuzca ve endişe etmeden geçirebilirler.

Pedodonti Nedir?

Pedodonti, çocukların ağız ve diş sağlığını inceleyen bir diş hekimliği dalıdır. Pedodontistler, çocukların dişlerinin gelişimini izler, dişlerin düzenli bir şekilde sıralanmasını ve çene yapısının uygun gelişimini sağlamak için tedbir alırlar. Diş gelişimini, diş çürüklerini, dişte düzeltilmesi gereken durumları, travmaları gibi birçok diş sağlığıyla alakalı konuları değerlendirirler ve tedavi ederler.

Pedodonti Uzmanları(Pedodontist)

Taş Tıp Merkezi’mizde bulunan uzman pedodontistlerimiz, çocukların ağız ve diş sağlığını en önemli öncelik olarak görerek özel bir yaklaşım sunarlar. Böylelikle çocuklarınız uzman çocuk diş hekimi ziyaretlerinde endişe yaşamadan gülümseyebilirler.

Çocuk Diş Sağlığı

Çocuk diş sağlığı, çocukların ağız ve diş sağlığını kontrol etmek, korumak amacıyla yapılan düzenli kontrollerdir. Bu muayeneler, çocukların ilk diş çıkarmaya başladığı dönemden itibaren başlar ve gençlik dönemine kadar devam eder. Çocuk diş muayenemizde çocukların diş sağlığını izliyoruz ve çürükleri erken aşamada tespit ediyoruz. Böylelikle çocuklarınızın diş sağlığı kontrol altına alıp tedavi ediyoruz. Eğer Göktürk çocuk diş doktoru arayışındaysanız, uzman pedodontistlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Pedodontik Tedavi Süreci

Pedodontik tedavi süreci, çocuğun ağız ve diş sağlığı durumunun değerlendirilmesi ve teşhisi ile başlar. Daha sonra, belirlenen teşhise bağlı olarak çocuğun ihtiyaçlarına ve sorunlarına göre bir tedavi planı oluşturulur. Çocukların rahatlığı ön planda tutularak uygulanır ve ağız hijyeni konusunda eğitim verilir.   Eğer pedodonti bölümü için Göktürk ve Kemerburgaz çevresinde bir tıp merkezi arayışındaysanız, Taş Tıp Merkezi’miz ile iletişime geçebilirsiniz. Pedodontislerimiz çocuğunuza en doğru yaklaşımı sergileyerek tedavinin rahat geçmesini sağlayacaktır.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x

Doktor Adı - Soyadı

Öz Geçmişi

Uzmanlık Alanı

  • Uzmanlık Alanları
  • Uzmanlık Alanları
  • Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Eğitim Bilgisi vs