Skip links

Kadın Doğum

TAŞ TIP MERKEZİ

Göktürk Kadın Doğum Birimi

Taş Tıp Merkezi’mizin kadın doğum biriminde; gebelik, doğum, doğum sonrası gibi süreçlere hizmet vermekteyiz. Kadın doğum; normal doğum, sezeryan doğum gibi farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Hangi doğum şeklinin tercih edileceği, anne adayının ve bebeğin sağlık durumuna göre belirlenir. Kadın doğum birimimizde, çeşitli sorunları tanımlamak, doğum öncesini ve sonrasını kontrol altına almayı amaçlamaktayız . Eğer siz de Göktürk ve Kemerburgaz çevresinde kadın doğum birimi arayışındaysanız, Taş Tıp Merkezi’mizi tercih ederek doğum öncesi ve sonrası sürecinizi bizimle kontrol altına alabilirsiniz.

Kadın Doğum Yöntemleri ve Seçenekleri

  • Tüp Bebek Tedavisi
  • Sezaryen Doğum
  • Epidural Anestezi
  • Normal Doğum
  • Erken Doğum

Tüp Bebek Tedavisi

Taş Tıp Merkezi’mizde, çocuk sahibi olma yolunda zorluk yaşayan çiftlere yardımcı olmak için tüp bebek tedavisi uygulamaktayız. Tüp bebek tedavisinin ilk adımında anne adayının yumurtalıkları özel ilaçla uyarılır ve toplanır. Ardından baba adayından alınan sperm hücreleri ile yumurtalar laboratuvarda döllenir. Döllenen yumurtalardan en sağlıklı olanlar seçilip anne adayının rahmine yerleştirilir. Sonrasında gebelik süreci başlar. Tüm bu aşamalar, en son tıbbi teknolojimiz ve uzmanlarımız ile yönetilir. 

Sezeryan Doğum 

Sezeryan doğum, bebeklerin karın bölgesinden çıkarıldığı özel ameliyat türüdür. Bu yöntem bazı durumlarda gerekebilir. Anne ya da bebek sağlığında herhangi bir sorun varsa eğer sezeryan doğumu önermekteyiz. Sezeryan doğum, doğum uzmanlarımız tarafından dikkatli bir şekilde planlanmaktadır. Amacımız, güvenli,rahat ve sağlıklı bir şekilde doğum gerçekleştirerek anne ve bebek sağlığını en üst düzeyde korumaktır.

Epidural Doğum 

Epidural doğum, anne adayının doğum sırasında hissettiği ağrıyı azaltmak veya yok etmek için kullanılan bir tür ağrı kesici enjeksiyondur. Prenses doğum olarak da bilinmektedir. Bu yöntemde, epidural adı verilen bölgeye ince bir iğneyle ağrı kesici ilaç verilir. Bu ilaç sayesinde anne adayı doğum sırasında ağrıyı daha az hisseder veya hiç hissetmez. Kadın doğum birimimizde her anne adayıyla özel olarak ilgilenip ihtiyaca yönelik doğum planı oluşturmaktayız.

Normal Doğum

Normal doğum, annenin vajinal kanaldan bebeği doğal yollarla dünyaya getirdiği doğum yöntemidir. Bebek, anne adayının pelvik bölgesinden geçerek doğar. Taş Tıp Merkezi’mizde anne adayıyla özel olarak ilgilenip rahatlamasını sağlıyoruz. Doğum esnasında anne adayının ihtiyacını anlayarak süreci yönetiyoruz. Böylelikle başarılı doğumlar gerçekleştirerek anne ve bebek sağlığını koruyoruz.

Erken Doğum

Erken doğum, bebeğin beklenenden daha erken bir zamanda dünyaya gelmesidir. Normalde bebekler, 37 ila 42. hafta arasında doğar. Ancak bazen bebek, henüz tam hazır olmadan ve planlanandan önce doğabilir. Bu nedenle erken doğum riski taşıyan anneler, kadın doğum uzmanlarımızın tavsiyelerine uymalıdır.

Siz de gebelik öncesi ve sonrası süreçleriniz için Göktürk ve Kemerburgaz civarında bir tıp merkezi arayışındaysanız, Taş Tıp Merkezi’mizin kadın doğum servisini tercih ederek kadın doğum uzmanlarımızdan güvenilir ve profesyonel hizmet alabilirsiniz. 

Göktürk Kadın Doğum ve Hamilelik Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sezeryan doğumdan en az 2 yıl sonra normal doğum yapılabilir. Sezeryan sonrası ameliyat yarasının tam olarak iyileşmesi için belli bir sürenin geçmesi gereklidir. 

Doğumdan 3-6 ay sonra vajina eski haline dönebilir. Ancak yapılan doğum türüne göre iyileşme süreci farklılık gösterebilir. 

Hamilelik sürecinde, kan testleri, ultrasonografi ve fiziksel muayene gibi kontrollerle bebek ve anne sağlığı izlenir.

Cinsel yaşama başladıktan sonra düzenli jinekolojik muayeneler önerilmektedir. Ayrıca cinsel yolla bulaşan hastalıklar, adet düzensizlikleri gibi durumlarda da muayene gerekebilir.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Comment
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
6 ay önce

sağlık hizmeti konusunda gerçekten başarılı bir kuruluş. Arasımıı burda doğurdum doktor ve hemşireler sürekli yanımdalardı 

1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Doktor Adı - Soyadı

Öz Geçmişi

Uzmanlık Alanı

  • Uzmanlık Alanları
  • Uzmanlık Alanları
  • Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Eğitim Bilgisi vs