Skip links

Şeffaf Plak Tedavisi

TAŞ TIP MERKEZİ

Şeffaf Plak (Invisalign) Uygulaması

Şeffaf plak tedavisi, dişleri düzeltmek amacıyla kullanılan ortodontik tedavi yöntemidir. Telsiz ortodonti olarakta bilinen Bu tedavi yönteminde, kişiye özel olarak üretilen şeffaf plaklar kullanmaktayız. Taş Tıp Merkezi’mizde diş hekimlerimizin uyguladığı şeffaf plak tedavisi sayesinde dişleriniz düzelerek inci gibi dişlere sahip olabilirsiniz. Siz de dişlerinizi tel kullanmadan düzeltmek istiyorsanız Taş Tıp Merkezi’miz ile iletişime geçerek şeffaf plak tedavisine başlayabilirsiniz.

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Şeffaf plak tedavisi (Invisalign), dişlerin düzeltilmesi amacıyla kullanılan modern bir ortodontik tedavi yöntemidir. Bu tedavi, kişiye özel olarak tasarlanan plaklar aracılığıyla dişlerin istenilen pozisyona getirilmesini hedefler. Plaklar, hastanın ağız yapısına tam olarak uygun olarak üretilir ve bu nedenle rahatlıkla çıkarılıp takılabilir.Şeffaf plaklar, genellikle görünmez olduğu için dışarıdan kolayca fark edilmezler. Bu, tedavi sırasında estetik kaygıları olan kişiler için önemli bir avantajdır.

Şeffaf Plak Tedavisi Aşamaları

Şeffaf plak tedavisinin ilk aşamasında ortodontistimiz dişlerin mevcut durumunu değerlendirmektedir. Ardından ortodontistimiz dişlerinizin 3D görüntülerini ve ölçülerini alır. Bu veriler, tedavi planınızın oluşturulmasında kullanılır. Elde edilen verilerle size özel tedavi planı oluşturulur. Size özel olarak üretilen plaklar ağız içerisine yerleştirilir. Tedavi süresince dişlerinizin ilerlemesi ortodontistlerimiz tarafından takip edilir.

Invisalign Tedavisi Kimler için Uygundur?

Invisalign tedavisi; dişlerde çarpışıklık, diş aralarında boşluk ve diş çıkıntıları gibi problemler yaşayan kişiler için uygundur. Eğer bu problemlere sahipseniz Taş Tıp Merkezi’mizi tercih ederek bu problemlerden kurtulabilirsiniz. Diş hekimlerimizin uyguladığı profesyonel tedavi ve özel ilgi ile ınvisalign tedavi süreciniz oldukça rahat geçecektir.

Şeffaf Plak Tedavisi Avantajları

Şeffaf plak tedavisinin avantajları avantajları aşağıda listelenmiştir:
 • Ağız temizliği kolay yapılır.
 • Yara veya batma olmaz.
 • Rahat bir kullanıma sahiptir.
 • Şeffaf görünüme sahip olduğu için dışarıdan fark edilmez.

Invisalign Tedavisi ile Düzeltilebilen Sorunlar

Invisalign tedavisi birçok diş sorununu düzeltebilir. Aşağıda şeffaf plağın düzeltebileceği bazı sorunlar verilmiştir:
 • Çarpışıklıkları düzeltir.
 • Diş aralarındaki boşlukları kapatır.
 • Diş çıkıntılarını düzeltir.
 • Diş çekimi vakalarını düzeltir.
 • Hatalı diş kapama problemlerini düzeltir.
Eğer şeffaf plak tedavisi için Göktürk ve Kemerburgaz çevresinde bir tıp merkezi arayışındaysanız Taş Tıp Merkezi’miz ile iletişime geçebilirsiniz. Diş hekimlerimizin özel ilgisi ve kullandığımız son modern teknolojiler ile sağlıklı dişlere sahip olabilirsiniz.

Göktürk Şeffaf Plak Tedavisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Plaklar, dişlerden kolayca çıkarılıp temizlenebilir. Temizlik için özel temizlik solüsyonları veya diş fırçalama önerilir. Ayrıca, plakların temiz ve hijyenik tutulması önemlidir.

Şeffaf plak tedavisi başlarda minimal derecede bir ağrı hissiyatı verebilir. Ancak kısa sürede bu oluşan minimal ağrı gitmektedir.

Şeffaf plak tedavisi 1-1,5 yıl sürer. Ancak bu süre kişiden kişiye göre değişir.

Şeffaf plak tedavisinin ilk haftasında konuşmada çok az derecede bir farklılık olabilir. Ancak plaklara alıştığınız zaman konuşmayı etkilememektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x

Doktor Adı - Soyadı

Öz Geçmişi

Uzmanlık Alanı

 • Uzmanlık Alanları
 • Uzmanlık Alanları
 • Uzmanlık Alanları

Eğitim Bilgileri

Eğitim Bilgisi vs